Druh vínaOblast
Odrůda

Tipy a Doporučení
Pojďme ochutnat…

Beaumet Rose Brut NV Champagne, 0,75l

Sekty | suché | Cuvée

Tento skvělý druh růžové verze šampaňského je ideální podávat jako aperitiv při luxusních oslavách. Odborníky z Laurent-Perrier je hodnocen velmi vysoko v poměru cena-kvalita a porazil i tak velká jména jako jsou Veuve, Perrier-Jouet, Moet Vintage, Pol Roger, Charles Heidsieck a nebo Taittinger.

Chuť a vůně vína

Růžová verze s měděnou barvou je směsice hroznů Pinot noir a pinot meunier. Nabízí svěží, čisté vůně, které připomínají chuť jahody a cítíme nádech květin. Šampaňské je jemné s krémovou a hloubokou chuti a dlouhým, příjemnějším závěrem v ústech.
Barva je jasně oranžovo-červená s broskvovými odstíny, jemnými a mírně perzistentními bublinami. Chuťově pocítime žluté ovoce, citrus s jemným aroma červeného ovoce.Dále pocítíme v ústech nádech červených květinek, plodů červených bobulí rodících se švestek.


Sklizeň a zrání vína

Společnost Beaumet vyrábí pouze víno z vlastní vinice. V roce 1977, Champagne Beaumet byl převzat Jacquesem Trouillardem, který je členem známé rodiny ze šampaňských vinic. Výroba a vývoj byl založen na stabilní dodávce kvalitních hroznů i díky přispění rodinné vinice Trouillard. V roce 2004 se Beaumet stal částí Groupe Laurent-Perrier. "Beaumet Champagne má vynikající pověst. 140 let staré sklepy Beaumet jsou v Épernay a dnes mají stejný věhlas jako slavný dům Laurent-Perrier Champagne.

K jakému jídlu se víno hodí

  • jednohubky
  • škeble, ústřice
  • ryby (losos, tuňák)
  • doporučeno podávat při 6 - 10°C
1099 Kč

S D Í L E T   N A :

Země původu - Francie
Vinařská oblast - Champagne
Vinařství - Beaumet family
Typ - šampaňské
Uzávěr - korek
Odrůda - Cuvée Rosé (Pinot Meunier, Pinot Noir)
Ročník - 2018
Analýza vína - Alkohol: 12.0% v/v
Druh vína - Suché
Počet v kartonu - 6
Vhodné k archivaci - Ano (1-3roky)

Tasting notes