Druh vínaOblast
Odrůda

Tipy a Doporučení
Pojďme ochutnat…

Saint Clair - Vicar´s Choice Merlot, Marlborough 2007, 0,75l

Červené víno | suché | Merlot

Merlot z oblasti Marlborough, který vyniká svojí tmavě-rubínovou barvou a vůní červených bobulí s lehkým nádechem čokolády a francouzského dubu.

Chuť a vůně vína

Plná a zakulacená chuť se dále rozvíjí v dalších pěti letech po nalahvování.

Sklizeň a zrání vína

Hrozny jsou ručně sbírány na konci dubna ze speciálně vybraných vinic oblasti Wairau. Hrozny pět dnů po sklizni odpočívají v malých tancích z nerezové oceli při nízkých teplotách, aby bylo dosaženo maximální koncentrace chuti. Druhá fermentace probíhá v sudech z amerického dubu.

K jakému jídlu se víno hodí

  • čerevené maso

Recept: Flank steak se zeleninou
399 Kč

S D Í L E T   N A :

Země původu - Nový Zéland
Vinařská oblast - Wairau, Marlborough
Vinařství - Saint Clair Family Estate (Matt Thomson a Hamish Clark)
Typ - Červené víno
Odrůda - Merlot
Ročník - 2007
Analýza vína - alkohol 13,5%, kyseliny 5,40 g/l
Druh vína - Suché
Počet v kartonu - 6
Objem - 0,75l
Vhodné k archivaci - Ano (15-20 let)


Flank steak se zeleninou

Flank steak se zeleninou


doba přípravy: 20 minut


Suroviny pro 2 osoby
200 g hovězího flank steaku, olej na potření, 1 lžíce oleje na opékání, 1 červená paprika, 1 žlutá paprika, 1/3 mladé cukety, 1 červená cibule, 200 g sterilovaných cherry rajčátek, 1-2 lžíce mraženého hrášku, 1 lžíce worcesterové omáčky, sůl, pepř


Postup přípravy
Flank steak je lépe nechat alespoň den i dva odležet. Maso odblaníme, potřeme olejem, zabalíme do fólie a uložíme do lednice. Druhý den nakrájíme maso proti vláknům na tenké proužky a na rozpálené steakové pánvi na oleji prudce orestujeme, pak osolíme a opepříme a vyndáme na talířek. Do výpeku dáme cibuli nakrájenou na měsíčky, po chvilce přidáme na nudličky nakrájené očištěné papriky a cuketu. Promícháme a prudce orestujeme, musí zůstat křehké. Dle chuti osolíme, opepříme, vrátíme maso, zakápneme worcestrem, promícháme a přidáme cherry rajčátka (polovinu 400 g plechovky, druhou můžeme uchovat v zip-sáčku na pozdější použití). Necháme vše minutu prohřát, přidáme pro barvu propláchnutý, okapaný hrášek, promícháme a podáváme s rýží (polovinu hrášku můžeme vmíchat do rýže) nebo s opečeným bramborem.Přejeme Vám dobrou chuť u tohoto skvělého pokrmu, který můžete doplnit sklenkou kvalitního vína z naší nabídky!