Druh vínaOblast
Odrůda

Tipy a Doporučení

Saint Clair - Vicar´s Choice Merlot, Marlborough 2007, 0,75l

Červené víno | suché | Merlot

Merlot z oblasti Marlborough, který vyniká svojí tmavě-rubínovou barvou a vůní červených bobulí s lehkým nádechem čokolády a francouzského dubu.

Chuť a vůně vína

Plná a zakulacená chuť se dále rozvíjí v dalších pěti letech po nalahvování.

Sklizeň a zrání vína

Hrozny jsou ručně sbírány na konci dubna ze speciálně vybraných vinic oblasti Wairau. Hrozny pět dnů po sklizni odpočívají v malých tancích z nerezové oceli při nízkých teplotách, aby bylo dosaženo maximální koncentrace chuti. Druhá fermentace probíhá v sudech z amerického dubu.

K jakému jídlu se víno hodí

  • čerevené maso

Recept: Španělské ptáčky
499 Kč
S D Í L E T   N A :

Země původu - Nový Zéland
Vinařská oblast - Wairau, Marlborough
Vinařství - Saint Clair Family Estate (Matt Thomson a Hamish Clark)
Typ - Červené víno
Odrůda - Merlot
Ročník - 2007
Analýza vína - alkohol 13,5%, kyseliny 5,40 g/l
Druh vína - Suché
Počet v kartonu - 6
Objem - 0,75l
Vhodné k archivaci - Ano (15-20 let)


Španělské ptáčky

Španělské ptáčky


doba přípravy: 180 minut


Suroviny pro 5 osob
5 větších plátků hovězího masa, 4 uvařená vejce, 2 kyselé okurky, 10 dkg angl. slaniny, plnotučná hořčice na potření, sůl a pepř, sádlo nebo olej, 2 větší cibule


Postup přípravy
Plátky masa naklepeme, osolíme a opepříme. Z jedné strany potřeme hořčicí. Vložíme na ně plátky angl.slaniny, 1/2 vejce a 1/2 okurky. Opatrně zatočíme a provázkem pořádně zavážeme tak, aby se nerozmotaly, případně použijeme párátka. V hrnci necháme zesklovatět cibuli do hněda. Přidáme na ni připravené ptáčky. Necháme zatáhnout z obou stran. Když je maso opečené, tak přidáme vývar nebo vodu a necháme dusit do změknutí masa. Podléváme vodou nebo vývarem dle potřeby. Zbylá vejce nakrájíme a vhodíme do omáčky. Není podmínkou, dle vlastní chuti! Když je maso měkké, tak zahustíme směsí (voda + mouka). Dle chuti ještě ochutíme. Podáváme s knedlíkem, rýží nebo těstovinami.Přejeme Vám dobrou chuť u tohoto skvělého pokrmu, který můžete doplnit sklenkou kvalitního vína z naší nabídky!