Druh vínaOblast
Odrůda

Tipy a Doporučení
Pojďme ochutnat…

Saint Clair - Pioneer Block 20 Cell Block Sauvignon Blanc 2021, 0,75l

Bílé víno | suché | Sauvignon Blanc

Vynikající novozélandské víno s lehkým zeleným odstínem odrůdy Sauvignon Blanc z proslulé oblasti Marlborough Valley východně od města Blenheim. Hrozny z vybrané vinice v údolí Wairau, jsou v nejchladnější Marlborough. Vinice je zasazena do jednoho směru, který se mírně liší od obvyklé severojižní strany a má extrémně zdravé plody.

Chuť a vůně vína

Barva: citrónově žlutá
Aroma: pepř, limetka, rozmarýn
Chuť, patro: Velkorysé vrstvy grapefruitu a bohatého černého rybízu se základními minerálními vlastnostmi. Chuť má ostrou a vytváří plný pocit v ústech a dlouhý
přetrvávající dlouhý závěr. Toto víno pochází z vinic v nižších oblastech Wairau (údolí Marlborough), z pozemků, které se dříve nacházely v zátopové zóně, čímž zdejší půda získala svojí výjimečnou úrodnost. Chladnější klimatické podmínky napomáhají pomalejšímu dozrávání hroznů, které tak získávají svoji intenzivní chuť a vůni.

Sklizeň a zrání vína

Řádky vinohradu jsou vysázené v úhlu 43 stupňů ke směru od severovýchodu k jihozápadu, jinak než je obvyklý severojižní směr. To vede k nepatrně zelenějšímu charakteru hroznů z jejich jižní strany a k více tropickému charakteru hroznů z jejich severní strany.
Výsledné víno je proto dimenziální a komplexní. Parcela je barevnější, tmavší než v ostatních částech údolí, hrozny pomaleji zrají. Rozlišující, typická vůně je po rozdrcených květinách, (často spojovaná s vůní pobřežního regionu Awatare), ale chybí nasládlé tóny.
Vinohradnictví (Vinohrady): vertikální spon, čtyři tažně.


K jakému jídlu se víno hodí

  • grilovaná zelenina
  • grilovaná ryba
  • mořské plody
  • uzený losos
  • mušle
  • Servírovat při 6-8 °C

Recept: Gnocchi se špenátem
639 Kč

S D Í L E T   N A :

Země původu - Nový Zéland
Vinařská oblast - Marlborough, Dillons Point
Vinařství - Saint Clair Family Estate
Typ - Bílé víno
Odrůda - Sauvignon Blanc
Ročník - 2021
Analýza vína - Alkohol: 13.0% v/v, Titrovatelné kyseliny: 7.1g/litre, zbytkový cukr: 2.5g/L, pH: 3.18
Druh vína - Suché
Počet v kartonu - 6
Objem - 0,75l
Vhodné k archivaci - Ano (2-3 roky)

Tasting notesGnocchi se špenátem

Gnocchi se špenátem


doba přípravy: 15-20 minut


Suroviny pro 2 osoby
Gnocchi1 balení, Špenát 250 g, Olivový Olej, Cibule 2 ks, Česnek 4 stroužky, Sojová smetana, Sůl, Pepř, Čerstvá bazalka, Tavenýr Či Veganline


Postup přípravy
Na oleji osmažíme na kostičky nakrájenou cibuli, po chvíli přidáme na malé plátky nakrájený česnek. Mražený špenát v hrnci zalijeme vařící vodou, necháme chvilku stát, scedíme a vhodíme do pánve k cibuli (čerstvý nakrájíme a vhodíme rovnou). Necháme prohřát, osolíme, vydatně opepříme, zalijeme troškou sojové smetany (lze přidat i sojkyšku), vhodíme pár pokrájených lístků bazalky (nebo sušenou) a ještě chvíli vaříme. Pokud smetana dostatečně nezhoustne, zahustíme strouhankou nebo hraškou. Nočky uvařené podle návodu (vaříme ve slané vodě dokud nevyplavou) vhodíme ke směsi, pečlivě a dlouho promícháváme (aby nočky dobře nasákly chuť špenátu) a nakonec můžeme posypat trochou veganského sýru (Tavenýr či Veganline jsou nej). Ochutnáme a případě potřeby dokořeníme.Přejeme Vám dobrou chuť u tohoto skvělého pokrmu, který můžete doplnit sklenkou kvalitního vína z naší nabídky!