Saint Clair Pioneer Block 29 Albarino 2022

---
x
Kvalitní bílé víno Sauvignon Blanc ze Saint Clair s aroma květů jabloně, tóny mandarinek, soli
vegan
Chuť vína:Lehké
Plné

Sladké
Suché

Svěží
Kořeněné


Typ vína - Bílé víno
Odrůda - Sauvignon Blanc
Druh vína - Suché
Archivace - Ne
Objem - 0,75l
Analýza - Alkohol 12,5%, Zbytkový cukr (g/l) 3,03, Kyselinka g/l 7,8, pH 3,41


Zvolte ročník:
- 2022 -
569
Více informací
Země původu
Nový Zéland

Vinařská oblast
Marlborough
Lower Dashwood, Awatere Walley

Vinařství
Saint Clair Family Estate
Množství
<
1
>
KoupitKoupit


Vynikající novozélandské víno s lehkým zeleným odstínem odrůdy Sauvignon Blanc z proslulé oblasti Marlborough Valley východně od města Blenheim. Hrozny z vybrané vinice v údolí Wairau, jsou v nejchladnější části oblasti Marlborough. Vinice je zasazena do jednoho směru, který se mírně liší od obvyklé severojižní strany a má extrémně zdravé plody.

Chuť a vůně vína
Barva: slámově žlutá
Aroma: květ jablka, mandarinka, sůl
Chuť, patro: Velkorysé vrstvy limetky a koření s nádechem bílého pepře. Chuť má ostrou a vytváří plný pocit v ústech a dlouhý přetrvávající dlouhý závěr. Toto víno pochází z vinic v nižších oblastech Lower Dashwood Awatere Walley (oblast Marlborough), z pozemků, které se dříve nacházely v zátopové zóně, čímž zdejší půda získala svojí výjimečnou úrodnost. Chladnější klimatické podmínky napomáhají pomalejšímu dozrávání hroznů, které tak získávají svoji intenzivní chuť a vůni.

Sklizeň a zrání vína
Řádky vinohradu se nacházejí na horní terase údolí Awatere, štěrková půda v kombinaci s větrem podoporuje pomalé a rovnoměrné zrání. Toto údolí vyhovuje dlouho zrajícím hroznům Albariňo s přirozenou vysokou kyselostí. Vinice je vystavena mírnému slunečnímu záření a větru. Vinice jsou vysázené v úhlu 43 stupňů ke směru od severovýchodu k jihozápadu, jinak než je obvyklý severojižní směr. To vede k nepatrně zelenějšímu charakteru hroznů z jejich jižní strany a k více tropickému charakteru hroznů z jejich severní strany.
Výsledné víno je proto dimenziální a komplexní. Parcela je barevnější, tmavší než v ostatních částech údolí, hrozny pomaleji zrají. Rozlišující, typická vůně je po rozdrcených květinách, (často spojovaná s vůní pobřežního regionu Awatare), ale chybí nasládlé tóny.
Vinohrady: vertikální spon, čtyři tažně.

K jakému jídlu se víno hodí:
  • Grilovaná zelenina
  • Grilovaná ryba
  • Mořské plody
  • Uzený losos
  • Sashimi, Ceviche
Tento web používá tracking cookies - více informací.