Saint Clair Premium Merlot 2016

---
x
Červené víno vinařství Saint Clair odrůdy Premium Merlot s tóny čokolády, lékořice a švestek
Chuť vína:Lehké
Plné

Sladké
Suché

Svěží
Kořeněné


Typ vína - Červené víno
Odrůda - Merlot
Druh vína - Suché
Archivace - Ne
Objem - 0,75l
Analýza - Alkohol 13%, pH 3.58, Kyselinka g/l 5.6


Zvolte ročník:
- 2016 -
299
Více informací
Země původu
Nový Zéland

Vinařská oblast
Marlborough
Gimblett Gravels v Hawke's Bay

Vinařství
Saint Clair Family Estate
Matt Thomson a Hamish Clark
Množství
<
1
>
KoupitKoupit


Merlot z oblasti Marlborough, který vyniká svojí hustou tmavě rubínovou barvou a vůní zralých ostružin s lehkým nádechem francouzského dubu.

Chuť a vůně vína
Mísí se zde několik ovocných příchutí s černou švestkou a lékořicí, která vykazuje práškovou strukturu, chuť připomíná jemnou tmavou čokoládu.

Sklizeň a zrání vína
Hrozny byly odděleny do malých fermentorů z nerezavějící oceli pro pětidenní studené namáčení, které pomohlo maximalizovat extrakci chutí a barev. Po zahájení fermentace bylo víno ručně ponořeno a občas vytaženo, aby jemně extrahovalo chuť a barvu. Po primárním kvašení, bylo mladé víno udržováno v kontaktu se slupkou a denně se ochutnávalo, dokud nedosáhlo správné extrakce a rovnováhy. Poté, co se slisovalo a usadilo, bylo víno následně přelito do sudů z francouzských dubů, kde se podrobilo sekundární fermentaci (malolaktická fermentace). Po dosažení správné rovnováhy pro stárnutí, bylo víno pečlivě plněno do lahví.
Vynikající ovoce pocházelo z některých vybraných vinic ve vinohradnické čtvrti Gimblett Gravels v Hawke's Bay. Tyto vinohrady mají ideální podmínky pro zrání za účelem dosažení zralých aromatických látek z bobulí a vyvážené struktury třísloviny, kterou prezentuje Saint Clair Merlot. Ovoce bylo pečlivě sledováno během zrání a sklizeno za chladných nocí při maximální zralosti a fyziologické zralosti.

K jakému jídlu se víno hodí:
  • K červenému hovězímu masu a zelenině
Tento web používá tracking cookies - více informací.