Saint Clair Origin Gimblett Gravels Merlot 2017

---
x
Červen víno Saint Clair Origin Gimblett Gravels Merlot s tóny rybízu a třešní
Chuť vína:Lehké
Plné

Sladké
Suché

Svěží
Kořeněné


Typ vína - Červené víno
Odrůda - Merlot
Druh vína - Suché
Archivace - Ano (15-20 let)
Objem - 0,75l
Analýza - Alkohol 13 %, Zbytkový cukr (g/l) 5,7 , pH 3,54


Zvolte ročník:
- 2017 -
389
Více informací
Země původu
Nový Zéland

Vinařská oblast
Marlborough
Gimblett Gravels, Hawke's Bay

Vinařství
Saint Clair Family Estate
Matt Thomson a Hamish Clark
Množství
<
1
>
KoupitKoupit


Plně tělnatý a chuťově bohatý Merlot s ohraničenou chutí, ve které se mísí vyzrálé bobule divoké plané černé třešně a černý rybíz. V ústech na patře ucítíte náznaky ovocné sladkosti, hedvábné taninové struktury a dlouhý kouřový konec.

Chuť a vůně vína
Vůně a chuť divokých bobulí, kořenitá a toustově dubová. Plně tělnatý a chuťově bohatý Merlot s ohraničenou chutí, ve které se mísí vyzrálé bobule divoké plané černé třešně a černý rybíz. V ústech na patře ucítíte náznaky ovocné sladkosti, hedvábné taninové struktury a dlouhý kouřový konec.

Sklizeň a zrání vína
Hrozny pochází z pečlivě vybraných vinohradů z Gimlett Gravels z vinařského distriktu Hawke´s Bay na Severním ostrově. Mírně bohaté, dobře propustné půdy na bázi štěrků dávají úžasný základ pro nízkosklizňový Merlot. Tyto polohy vinohradů mají ideální zrací podmínky pro tvorbu výrazných bobulových aromat a především na vybalancovanou taninovou strukturu.
Zrání hroznů je pečlivě monitorováno a sklízí se ve večerním chladu při maximu chuťového výrazu a optimální fyziologické vyzrálosti.
Po odstopkování byly bobule macerované pět dní za studena pro získání maxima chuťového výrazu a pro stabilizaci barvy. Když kvašení začne, je směs ručně míchána a občas skrápěná pro získání maxima tříslovin, barvy a chuti. Následně po ukončení kvašení je mladé víno nadále ve styku se slupkami. Je denně ochutnáváno pro určení optimální hranice extrakce. Po stočení a lisování leží víno v použitých sudech z francouzského dubu, kde proběhne malolaktické kvašení. Když je dosaženo správné stařecí balance, víno je finalizované a pečlivě připravené pro lahvování.

Ocenění:
  • 4 STARS - Winestate Hawke's Bay Tasting 2018
  • BRONZE Medal - New Zealand Royal Wine Show 2018


K jakému jídlu se víno hodí:
  • Čerstvá zelenina
  • Hovězí steak a červená masa
Tento web používá tracking cookies - více informací.