Sebastiani Butterfield Chardonnay 2019

---
x
Bílé víno Sebastiani Butterfield Chardonnay s tóny dubu a zeleného jablka
Chuť vína:Lehké
Plné

Sladké
Suché

Svěží
Kořeněné


Typ vína - Bílé víno
Odrůda - Chardonnay
Druh vína - Suché
Archivace - Ano (4-8 let)
Objem - 0,75l
Analýza - Alkohol 13,8%, Kyselinka (g/l) 0,53, pH 3,61


Zvolte ročník:
- 2019 -
649
Více informací
Země původu
USA (Kalifornie)

Vinařská oblast
Sonoma County

Vinařství
Sebastiani
Mark R. Lyon
Množství
<
1
>
KoupitKoupit


Po více než čtyři dekády je North Coast jedním z předních regionů v Kalifornii pro produkci hroznů odrůdy Chardonnay. Italský přistěhovalec Samuele Sebastiani přišel do Kalifornie koncem 19. století a v Sonomě se rychle stal známým díky svým kvalitním vínům ze široké škály mezinárodně uznávaných odrůd révy vinné. Specialitou pro tuto oblast jsou Chardonnay a Pinot Noir. Pochází z několika kalifornských vinic, včetně Sonoma County, Mendocino County a Lake County. Tyto oblasti jsou známé svým zralým Chardonnay. Název 'Butterfield Station' odkazuje na název vinice.

Chuť a vůně vína
Různorodost klimatu jednotlivých vinic (oblasti Russian River, Carneros, Sonoma Valley, Chalk Hill a Alexander Valley) napomáhá jeho jemné ovocné chuti. Víno bohaté zlatavé barvy a osvěžující vůní limetky, hrušky, nektarinky, pečeného jablka a karamelizované vanilky. Středně tělnaté s chutí, ve které se prosazují tóny zeleného jablka s dozvukem dubu. Skvěle vyvážená chuť ovoce a dubu.

Sklizeň a zrání vína
Ručně sbírané hrozny jsou okamžitě po sklizni lisovány. Po vylisování je polovina šťávy fermentována v dubu a také prochází jablečno-mléčnou fermentací. To zajišťuje přeměnu ostré kyseliny jablečné na jemnější kyselinu mléčnou a dodává vínu krémový charakter. Druhá polovina je fermentována při nízké teplotě v nerezových tancích, aby byla zachována čerstvost. Po fermentaci víno zraje několik měsíců v dubových sudech, mix francouzského, maďarského a amerického dubu.

K jakému jídlu se víno hodí:
  • Mořské plody
  • Kuřecí maso
  • Smetanové omáčky
Tento web používá tracking cookies - více informací.